Sky Sports melder i dag at Wijnaldum fortsatt ikke har skrevet under på en ny kontrakt med Liverpool. Kanalen har fått opplyst at Wijnaldum ønsker å bli værende på Anfield, men at han fortsatt ikke er fornøyd med kontrakt-betingelsene.
Det var ventet at Wijnaldum ville komme til en endelig beslutning denne uken, og ifølge Sky Sports har han nå gjort det. Forhandlingene har ikke ført fram.
Det betyr at Wijaldum vil begynne å forhandle med andre klubber. Han hadde lovet å ikke gjøre det før han hadde svart på det siste kontraktsforslaget fra Liverpool.
Mye taler for at Wijnaldum derfor vil bli å finne i spansk liga fra høsten 2021. Selv om andre klubber har begynt å kaste seg inn i kampen, blant annet Wolves, så skal Barcelona fortsatt være førstevalget.
The Dutchman is out of contract in the summer 🇳🇱
— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) January 6, 2021