Det er nasjonal deadline day i dag. Klokka 18 stenger vinduet.
Fram til klokka seks så kan Liverpool gjøre avtaler med klubber nedover i ligasystemet. Fortrinnsvis ser vi for oss salg eller utlån til Championship.
Liverpool Echo melder at midtbanespilleren Herbie Kane er så godt som klar for Barnsley i Championship. Det skal dreie seg om et salg. Beløpet er foreløpig ukjent, men Echo mener det er snakk om et sjusifret beløp. Målt i pund.
Neil Jones i Goal går enda lenger. Han mener avtalen er på £1,25 millioner, pluss klausuler. Det skal også være lagt inn en avtale om at Liverpool skal ha 15% av et eventuelt videresalg.
For Harry Wilsons del så virker det mest sannsynlig at det ender med nok et utlån. En låneavtale med Swansea falt sammen i går, men nå kan det synes som om Wilson skal til Wales likevel. James Pearce i The Athletic melder at Cardiff ser ut til å være svært nær å sikre seg Wilson på lån. Cardiff skal betale 1,2 millioner pund for lånet.
Should be a number of outgoings from #LFC ahead of today’s domestic transfer deadline.
— James Pearce (@JamesPearceLFC) October 16, 2020
Harry Wilson expected to join Cardiff City on loan and Herbie Kane to Barnsley on a permanent. Plenty of interest in Nat Phillips and Ben Woodburn too.
Pearce skriver også at det er interesse for spillere som Nat Phillips og Ben Woodburn. Begge var på utlån i fjor. Det samme venter dem nok i år.
Pearce informerer også om at Liverpool sa nei til et bud på £12 millioner, pluss £3 millioner i mulige bonuser, for Wilson tidligere i sommer. Fra Burnley. Liverpool stod hardt på kravet om £15 millioner direkte for den unge waliseren.
Foreløpig er det ikke mange ryktene om Sepp van den Berg og Yasser Larouchi. Men begge forventes ut i løpet av dagen. For Larouchi sin del så håper klubben på et salg, da venstrebacken fra Algerie kun har ett år igjen av kontrakten.